назад

08-02-2021

МОП і Ferrero об'єднують зусилля

МОП і Ferrero об'єднують зусилля

Компанія Ferrero підтримує проект Міжнародної організації праці (МОП) в Туреччині, спрямований на викорінення найгірших форм дитячої праці при зборі врожаю лісового горіха. Запланована тривалість проекту - 40 місяців.

У контексті таких важливих дат, як Міжнародний день захисту дітей і тридцяті роковини Конвенції про права дитини, МОП та Ferrero заявляють про свою прихильність справі викорінення дитячої праці. За фінансової підтримки Ferrero на суму понад 4 млн доларів в турецьких провінціях Трабзон, Зонгулдак і Шанлиурфа буде реалізовано проект, спрямований на виведення дітей із сезонного збору лісового горіха, а також на запобігання використанню дитячої праці в майбутньому.

В рамках приватно-державного партнерства між МОП і Ferrero даний проект буде здійснюватися на основі тристороннього співробітництва (між урядом і організаціями працівників та роботодавців); проект стане експертним майданчиком з обміну досвідом у вирішенні проблеми дитячої праці, зокрема в ланцюжку поставок лісового горіха, а також буде сприяти максимальному використанню можливостей навчання. Кінцева мета даного процесу полягає в тому, щоб надати стейкхолдерам на національному та місцевому рівнях додаткові можливості щодо вжиття заходів, спрямованих на викорінення найгірших форм дитячої праці.

Директор Бюро МОП в Туреччині Нуман Озкан зазначив, що завдяки цьому партнерству у МОП з'явиться можливість розширити свою поточну діяльність і охопити всі райони збору лісового горіха в Туреччині. Він додав: «Я впевнений, що цей проект стане гідним прикладом партнерства між глобальним гравцем з приватного сектора - компанією Ferrero і МОП, яка впроваджує свій передовий досвід в Туреччині і використовує накопичені знання та досвід для інших міжнародних проектів».

Проект спрямований на встановлення і розвиток механізмів по запобіганню практик використання дитячої праці у відповідних районах при сезонному зборі горіхів, а також на підвищення обізнаності у поточних проблемах і пріоритетності завдання по ліквідації дитячої праці серед широкої громадськості, стейкхолдерів на національному та місцевому рівнях та учасників ланцюжка поставок.

«Ferrero усвідомлює цінність і важливість партнерства в справі вирішення проблеми дитячої праці. Як спеціалізована установа ООН, МОП володіє знаннями і досвідом, необхідними для ефективної взаємодії. Цей проект є продовженням роботи, розпочатої ще в 2013 році в рамках нашої активної участі в державно-приватному партнерстві між МОП і Caobisco, і покликаний підтримати наші плани по досягненню важливої мети в наступному році - стати рушійною силою в галузі лісового горіха, яка створює цінності для всіх», - сказав Марко Гонсалвес, Ferrero's Chief Procurement & Hazelnut Company Officer.

Незважаючи на деяку позитивну динаміку останнього часу, проблема дитячої праці в Туреччині офіційно підтверджена. За даними дослідження щодо використання дитячої праці, проведеного Турецьким статистичним інститутом (TurkStat) в 2019 році, 720 000 дітей у віці від 5 до 17 років (або 4,4% від загального числа дітей в Туреччині) були задіяні в економічній діяльності, з них 30,8% - у сфері сільського господарства. Працюючі діти піддаються професійним ризикам, що може привести до виникнення хронічних захворювань. Крім того, діти сезонних сільськогосподарських робітників частіше змушені переривати своє навчання. Такі порушення можуть призвести до зростання низькокваліфікованої і/або некваліфікованої робочої сили, сприяючи тим самим збереженню бідності в країні.

Починаючи з 2012 року в Туреччині, в рамках проектів приватно-державного партнерства у співпраці з Міністерством у справах сім'ї, праці і соціального забезпечення (MoFLSS), МОП надає технічну підтримку і реалізує проекти, спрямовані на запобігання використання дитячої праці на сезонних сільськогосподарських роботах, зокрема в галузі лісового горіха. Новий проект приватно-державного партнерства, що реалізується спільно Ferrero і міністерством, буде являти собою додаток до діючих проектів МОП з метою викорінення дитячої праці в Туреччині. Викорінення дитячої праці в усіх його формах є пріоритетним напрямком роботи МОП з моменту її створення в 1919 році.

На початку 2021 року Ferrero, відповідно до власного Кодексу постачальника, випустить статутний документ з лісового горіху. У цьому документі будуть викладені зобов'язання Ferrero у трьох областях: права людини і соціальні практики, охорона навколишнього середовища та сталий розвиток, прозорість постачальників. Компанія Ferrero прихильна підтримці етичного та екостійкого ланцюжка поставок лісового горіха і послідовно вносить свій внесок в розвиток галузі. Для отримання додаткової інформації див. Звіт Ferrero про сталий розвиток (FerreroSustainabilityreport).