назад

18-12-2020

ДЕВ'ЯТИЙ ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ХАРТІЇ ПО ПАЛЬМОВІЙ ОЛІЇ FERRERO

ДЕВ'ЯТИЙ ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ХАРТІЇ ПО ПАЛЬМОВІЙ ОЛІЇ FERRERO

 Група Ferrero незмінно дотримується принципів екологічно стійких ланцюжків поставок пальмової олії, що виключають вирубку лісів і будь-які форми експлуатації. Саме тому Ferrero активно співпрацює з неурядовими організаціями, іншими ключовими стейкхолдерами і постачальниками; 100% пальмового масла, яке закуповує Ferrero, є сертифікованим за стандартами RSPO як сегреговане (RSPO SG), з можливістю забезпечити відстеження аж до фермерських господарств.

Відстеження і прозорість ланцюжка поставок

Ключовим фактором екостійкості пальмового масла Ferrero є повна відстежуваність до рівня маслопереробного заводу і фермерського господарства, що дозволяє нам отримати чітке уявлення про весь ланцюжок поставок, починаючи з самого першого етапу виробництва пальмового масла. Ми прийняли рішення ще більше підвищити прозорість нашого ланцюжка поставок, надаючи дані відстеження від наших заводів-постачальників. З 2018 року, завдяки допомозі наших постачальників, ми кожні шість місяців добровільно публікуємо список всіх заводів, де виробляється і закуповується нами пальмова олія. Актуальний список за друге півріччя 2019 року розміщено на корпоративному сайті Ferrero. У 2019 ми закупили 209 тис. т. пальмового масла, сертифікованого за рівнем RSPO SG, 10% якого також пройшло перевірку на відповідність вимогам POIG (Інноваційної групи в області виробництва пальмового масла); 100% нашого пальмового масла можна відстежити до заводу, на якому воно було закуплено (в цілому 91 завод), 99,96% - до земельних ділянок (448 плантацій). В даний період ми включили в свій ланцюжок поставок 25 281 фермерське господарство.

Країна - Обсяг % - К-сть заводів
Бразилія - 0,51% - 5
Коста-Ріка - 0,22% - 2
Колумбія - 0,06% - 1
Гватемала - 1,91% - 5
Гондурас - 0,85% - 1
Індонезія - 19,26% - 34
Малайзія - 75,80% - 35
Папуа-Нова Гвінея - 1,35% - 8
Країни, в яких компанія Ferrero закуповувала своє пальмове масло в 2019 році

Ми прагнемо бути лідерами галузевої трансформації, ведучи масштабну роботу в цьому напрямку зі своїми постачальниками і партнерами. У 2020 році Ferrero посіла перше місце серед 173 компаній галузі в рейтингу покупців пальмового масла WWF (Всесвітнього фонду дикої природи) як компанія із самою екостійкою пальмовою олією. Аналіз досвіду Ferrero, що включає в себе наші основні досягнення, завдання та плани на майбутнє щодо забезпечення екостійких ланцюжків поставок пальмової олії, представлений на сайті рейтингу покупців пальмового масла WWF.

Хартія по пальмовій олії Ferrero, прийнята в листопаді 2013 року, включає в себе вимоги і показники перевірки відповідності POIG. Ми активно співпрацюємо з постачальниками і оцінюємо їх відповідність вимогам Хартії за допомогою незалежних сторонніх організацій. Крім того, з 2015 року в Хартію включені положення HCSA (HighCarbonStockApproach), а також розділ «Вільні та справедливі трудові відносини при виробництві пальмового масла: Керівництво по впровадженню».

З огляду на багаторічний позитивний досвід роботи в рамках Хартії по пальмовій олії Ferrero, ми спільно з нашими ключовими внутрішніми і зовнішніми стейкхолдерами, ставимо собі за мету її подальший розвиток до кінця 2020 року. Оновлений документ буде краще відповідати новим викликам і враховувати напрацьовану експертизу Ferrero.

Ferrero також активно підтримує методологію HighCarbonStockApproach (HCSA - підхід до високовуглецевих запасів), що дозволяє відрізняти природоохоронні лісові ділянки від деградованих земель з низькими значеннями вуглецю і біорізноманіття, які можуть бути розроблені. Зазначена методологія розроблена з метою забезпечити загальновизнаний, практичний, прозорий, обгрунтований і переконливий з наукової точки зору підхід, заснований на прихильності принципу припинення вирубки лісів в тропіках, - який в той же час забезпечує дотримання прав місцевого населення та підтримки нормального рівня життя фермерів.

Починаючи з 2016 року, з метою впровадження принципів Хартії по пальмовій олії щодо відмови від вирубки лісів, ми спільно з EarthwormFoundation займаємося розробкою і реалізацією власного Протоколу по верифікації. В результаті в жовтні 2020 року Ferrero почала користуватися сервісом відстеження та верифікації за допомогою супутникової системи Starling протягом всього свого ланцюжка поставок пальмової олії, що допомагає контролювати повну відсутність в ній вирубки лісів. Starling, використовує систему самостійної верифікації та відстеження землекористування з виявленням потенційних місць вирубки лісів і конверсії в нашому ланцюжку поставок. Супутникова система Starling, розроблена консорціумом у складі підрозділу AirbusDefenceandSpace, EarthwormFoundation і компанії SarVision, використовує РЛС з високою роздільною здатністю в поєднанні з отриманням оптичних зображень через супутник для моніторингу змін грунтово-рослинного покриву, а також порушень лісового покриву в режимі, близькому до реального часу.

Активне сприяння трансформації галузі

Ми беремо активну участь у розвитку галузі екостійкого пальмового масла на різних рівнях. Будучи членами - спонсорами цілого ряду мультидисциплінарних експертних майданчиків і круглих столів, ми беремо участь в предметному обговоренні питань майбутнього промислового виробництва пальмового масла.

Ми тісно співпрацюємо з EuropeanPalmOilAlliance (EPOA) - діловим альянсом, який взаємодіє з національними ініціативами в різних європейських країнах, шляхом навчання стейкхолдерів по темах, пов'язаних з галуззю пальмового масла, сприяння обміну інформації на науковій основі і створення збалансованої позиції по таких аспектах пальмового масла, як поживна цінність і екостійкість. Альянс EPOA всіляко сприяє впровадженню 100% екостійкого пальмового масла.

Ferrero вітає затвердження радою керуючих RSPO ключових правил під назвою «Розділена відповідальність» і закликає всіх членів організації - з метою виконання місії RSPO - робити все від них залежне: «Мобілізуватися, діяти, трансформувати». На даний момент, після прийняття заходів радою керуючих RSPO, всі члени цієї організації (незалежно від категорії членства) поділяють вимоги і зобов'язання в області екостійкості.

На правах дійсного члена ForumforSustainablePalmOil (FONAP - Форум по екостійкому виробництву пальмового масла) Ferrero тісно співпрацює з німецьким відділенням WWF і безпосередньо контактує з місцевою неурядовою організацією WildAsia'sGroupScheme (WAGS - Групова схема «Дика Азія») для обговорення ходу робіт і відстеження результатів WAGS . Ми стали спонсорами першого етапу проекту (project), що почався в липні 2018 року, а також підписали угоду про співпрацю в рамках другого етапу, який стартував в грудні 2019 року і триватиме до березня 2021 року. Наша участь у цьому проекті є добровільною і виходить за рамки членства в форумі FONAP. За підтримки міжнародних, національних та місцевих партнерів проект робить основний акцент на сприяння дрібним фермерським господарствам для включення їх в екостійкий ланцюжок поставок, - приділяючи при цьому увагу питанням збереження природних ресурсів і вирубки лісів. Крім того, WAGS ставить перед собою мету в реальних умовах перевіряти і застосовувати додаткові критерії FONAP (критерії, визначені на форумі FONAP на додаток до таких сертифікаційних схем, як RSPO) для масштабування таких заходів по всьому ланцюжку поставок пальмової олії в Малайзії.

Кількісні дані, наведені в даному звіті, відносяться до січня-грудня 2019 року.
17 листопада 2020 р